Strona > Etykiety, wszywki, przywieszki > Wszywki i etykiety tekstylne

Wszywki i etykiety tekstylne

Wszywki tekstylne

Najczęściej stosowana do oznaczania odzieży, wyrobów tekstylnych i dziewiarskich jest gładka tafta nylonowa. Zaletą "nylonu" jest niska cena oraz możliwość zadruku jedno lub dwustronnego. Wszywki nylonowe posiadają certyfikat Oekotex 100 Class 3. Bardzo miękkie i delikatne wszywki satynowe doskonale nadają się do odzieży eleganckiej i bielizny. Czarne wszywki satynowe używane są najczęściej przez producentów odzieży męskiej. Do oznaczania odzieży dżinsowej polecana jest tafta poliestrowa odporna na kolorowanie i dekatyzację.

Tafta nylonowa do zadruku jednostronnego e-9001
Tafta nylonowa jest materiałem wykorzystywanym do produkcji wszywek ubraniowych zawierających informacje o rozmiarze, przepisie prania ubioru, składzie surowcowym a także danych o producencie czy kraju pochodzenia. Zaprojektowana do zadruku jednostronnego jest doskonałym rozwiązaniem w tych zastosowaniach tekstylnych, gdzie aspekt ekonomiczny jest głównym kryterium doboru. Materiał ten zadrukowany taśmą barwiącą TEXTILE lub TEXTILE LE jest odporny na działanie środków piorących, czyszczenie chemiczne. Spełnia wymogi określone normą Oekotex 100 Class 3.

Tafta nylonowa do zadruku dwustronnego e-9002
Tafta nylonowa powlekana dwustronnie, co umożliwia nadruk termotransferowy zarówno z góry jak i z dołu wszywki. Ponieważ materiał nie strzępi się po obcięciu, można nim oznaczać wyroby tekstylne wszywką z zadrukiem dwustronnym, przyszywając jeden z jej końców do wyrobu. E-9002 jest odporny na pranie i czyszczenie chemiczne. Posiada atest na zgodność z normą Oekotex 100 Class 3. Do nylonu e-9002 zaleca się stosowanie taśm barwiących TEXTILE lub Textile LE.

Tafta nylonowa do zadruku dwustronnego o podwyższonej trwałości e-9003
Najwyższej jakości tafta nylonowa służy do produkcji wszywek ubraniowych wykorzystywanych do oznaczania ekskluzywnych produktów odzieżowych jak również kolekcji dziecięcych. Obie strony materiału przystosowane są do nadruku termotransferowego, gwarantując najwyższą jego jakość i trwałość przez długi okres użytkowania odzieży. Niezastąpiona w zastosowaniach wymagających używania kodów kreskowych, gwarantując ich idealny nadruk i czytelność. Spełnia wymogi określone normą Oekotex 100 Class 3.

Tafta nylonowa niepalna e-9004
Specjalny gatunek tafty nylonowej zaprojektowany tak, aby spełniał surowe rygory niepalności w przemyśle lotniczym i samochodowym. Dzięki wysokiej gładkości jego powierzchni, charakteryzuje się wysoką jakością nadrukowanych na nim informacji. Odporny na pranie i czyszczenie chemiczne służy do trwałego oznaczania produktów takich jak wykładziny, fotele, pasy. Gwarantuje, że wydrukowane na nim kody kreskowe są ostre i czytelne.

Tafta poliestrowa do dekatyzacji e-9010
Tafta poliestrowa przygotowana do jednostronnego zadruku w technologii termotransferowej, specjalnie zaprojektowana do oznaczania wyrobów dżinsowych i innych podlegających w procesie produkcyjnym kolorowaniu lub dekatyzacji. Jej wyjątkowe właściwości powodują, że nie zmienia koloru podczas barwienia wyrobu, a zadrukowana taśmą barwiącą TEXTILE, jest odporna na działanie materiałów ścierających wykorzystywanych w procesie dekatyzacji.*
* - ponieważ do opisywanych procesów dekatyzacji i kolorowania wykorzystuje się różnego rodzaju środki, należy bezwzględnie wykonać próby odporności materiału dla danych warunków produkcyjnych.

Satyna poliestrowa biała e-9300
Satyna poliestrowa biała znajdująca zastosowanie jako wszywka do oznaczania wyrobów tekstylnych. Jest bardzo delikatna w dotyku, przez co jest polecana do oznaczania bielizny i innych wyrobów mający bezpośredni kontakt ze skórą ich użytkownika. Materiał po obcięciu ma tendencję do strzępienia się, należy więc go wszywać z obu końców (na przykład złożony na pół).

Czarna satyna poliestrowa e-9302
Czarna satyna poliestrowa służy do oznaczania wyrobów tekstylnych o ciemnych barwach jak garnitury czy płaszcze. Do zadruku termotransferowego używana jest w kombinacji z białą taśmą barwiącą TEXTILE. Delikatna w dotyku, nadaje się również do stosowania w odzieży mającej bezpośredni kontakt z ciałem. Ponieważ po obcięciu się strzępi należy ją wszywać złożoną na pół.

Etykiety samoprzylepne tekstylne

Do oznaczania wyrobów, do których nie możliwe jest przyszycie wszywki, stosuje się samoprzylepne etykiety tekstylne. Etykiety z nadrukowanym logo producenta, marką produktu wklejane są do obuwia, przyklejane na dywany, wykładziny, wycieraczki i materace. Nadrukowane termotransferowo informacje (logo, skład surowcowy materiału, przepis prania lub konserwacji wyrobu) nie rozmazują się i są odporne na pranie i czyszczenie chemiczne.

Tafta nylonowa samoprzylepna e-9100.
Tafta nylonowa samoprzylepna przystosowana do zadruku w technologii termotransferowej. Cienka warstwa klejowa jest przeznaczona do oznaczania obuwia. Silny klej dobrze wiąże z powierzchnią naklejania, ale w trakcie eksploatacji obuwia nie wydostaje się poza obrys etykiety, zachowując odpowiednią estetykę przez okres użytkowania wyrobu.

Tafta nylonowa samoprzylepna do dywanów i wykładzin e-9101
Tafta nylonowa samoprzylepna ze specjalną, grubą warstwą kleju, zaprojektowana do oznaczania dywanów, wykładzin i innego typu materiałów tekstylnych grubo tkanych lub o nierównej powierzchni. Cienki i elastyczny nylon nie ulega pomarszczeniu przy zwijaniu wykładzin. Specjalnie przygotowana powierzchnia materiału może być zadrukowywana drukarkami termotransferowymi. Wykorzystanie kodów kreskowych drukowanych w tej technologii umożliwia automatyczną identyfikacją wyrobów, nieodzowną zarówno w procesach produkcyjnych jak i w magazynowaniu.

Jedwab błyszczący biały e-205
Jedwab błyszczący biały z klejem kauczukowym stosowany do powierzchni płaskich i chropowatych. Przeznaczony do druku termotransferowego. Wykorzystywany jako etykiety informacyjne, przepisy prania i konserwacji wyrobów, oznaczenia produktów takich jak: grubo tkane materiały tekstylne, dywany, drewno.