Strona > Etykiety, wszywki, przywieszki > Tabliczki znamionowe i plomby gwarancyjne

Tabliczki znamionowe i plomby gwarancyjne

Tabliczki znamionowe

Naklejone na urządzeniach tabliczki znamionowe i schematy ideowe muszą charakteryzować się dobrą przyczepnością do aplikowanej powierzchni. Nadrukowane informacje powinny być czytelne, trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dla urządzeń, które pracują w środowiskach agresywnych, etykiety te muszą być wyjątkowo wytrzymałe, niejednokrotnie odporne na wysokie temperatury oraz środki chemiczne, kwasy, smary. Wykonane są w wysokiej jakości tworzyw sztucznych tj. polipropylenu i poliestru z mocnym klejem akrylowym, mającym zastosowanie do różnego rodzaju powierzchni.

Do zastosowań w przemyśle elektronicznym, motoryzacyjnym i metalurgicznym szczególnie polecane są folie: e-1003, e-1003e, e-1008 a także e-1004, e-1045, e-1005.

Plomby gwarancyjne

Plomby gwarancyjne to etykiety, których nie można odkleić bez wyraźnych oznak ich uszkodzenia. Można wykonywać na nich dowolny indywidualny nadruk, co wzmacnia efekt zabezpieczenia produktu. Plomby gwarancyjne stosowane są najczęściej do zabezpieczania sprzętu elektronicznego, komputerowego, pomiarowego, opakowań zawierających wartościowe towary.

Przy próbie zerwania:

  • pękają i kruszą się na drobne kawałki (etykiety foliowe e-1002, e-1007),
  • rozwarstwiają się pozostawiając na podłożu napis VOID (etykiety foliowe e-1006, e-1067) lub STOP, (etykieta foliowa e-1060p),
  • na fioletowej etykiecie pojawia się różowy napis STOP, natomiast na powierzchni na której plomba była przyklejona nie pozostaje brudny ślad kleju (etykieta foliowa e-1060r),
  • deformują się, rozciągają uniemożliwiając ich przyklejenie w niezmienionej postaci (etykiety foliowe e-1004,
    e-1045, e-1005).

Etykiety inwentaryzacyjne

Etykiety samoprzylepne stosowane do oznaczania środków trwałych i inwentarza powinny zapewniać trwałość oznaczenia przez wiele lat. Zastosowanie odpowiednich etykiet foliowych zapewnia estetyczny wygląd a także uniemożliwia ich zerwanie lub przeklejenie na inne składnik majątkowy. Do oznaczeń inwentarzowych polecane są białe etykiety (e-1002, e-1067, e-1007), które zapewniają duży kontrast przy odczycie kodów kreskowych.

Etykiety magazynowe

Do oznaczania regałów magazynowych i miejsc składowania wyrobów polecane są białe, matowe etykiety, które zapewniają duży kontrast przy odczycie kodów kreskowych e-1002, e-1009. Do magazynów wysokiego składowania przeznaczone są specjalne etykiety odblaskowe Retro Reflective e-1010 zwiększające odległość skanowania kodu.

STOSOWANE FOLIE SPECJALNEGO PRZEZNACZENIA:

e-1001
Folia poliestrowa, matowa srebrna z klejem akrylowym. Etykiety informacyjne, tabliczki znamionowe, schematy połączeń, płyty czołowe Matowa powłoka chroni przed ścieraniem, chemikaliami, wilgocią i umożliwia stosowanie folii w szerokim zakresie temperatur. Klej akrylowy odporny na promieniowanie UV wykazuje doskonałą przyczepność do powierzchni z tworzyw sztucznych i metali o wysokiej energii powierzchniowej.

e-1002
Folia polipropylenowa, opalizująca biała z klejem akrylowym. Folia przeznaczona do klejenia na sztywnych i półsztywnych powierzchniach. Uniwersalny mocny klej akrylowy przylega do wszelkiego rodzaju materiałów.

e-1003
Folia poliestrowa, opalizująca platynowa z klejem akrylowym Folia jest odporna na ścieranie, wysokie temperatury, środki chemiczne i wilgoć. Klej umożliwia przyklejanie folii nawet do materiałów o niskiej energii powierzchniowej. Odporny na wysokie temperatury i chemikalia. Gruba warstwa kleju umożliwia doskonałą przyczepność do powierzchni chropowatych.

e-1003e
Folia poliestrowa, opalizująca platynowa z klejem akrylowym. Folia jest odporna na ścieranie, wysokie temperatury, środki chemiczne i wilgoć. Klej akrylowy odporny na promieniowanie UV. Wykazuje doskonałą przyczepność do powierzchni z tworzyw sztucznych i metali o wysokiej energii powierzchniowej.

e-1004
Folia winylowa, błyszcząca biała z klejem akrylowym Folia elastyczna, nadaje się do klejenia na powierzchniach zakrzywionych i porowatych. Rekomendowana jest tam, gdzie wymagana jest bardzo duża trwałość połączona z doskonałą siłą przylegania do powierzchni. Folia ta jest odporna na warunki atmosferyczne, promienie UV i wiele rozpuszczalników, pozostając wymiarowo niezmienną. Trwałość etykiety przy stosowaniu na zewnątrz przynajmniej 5 lat, wewnątrz praktycznie nieograniczony. Niezwykle silny klej wykazuje bardzo dobrą przyczepność do większości materiałów, w tym malowanych powierzchni metalowych oraz tworzyw sztucznych o niskiej energii powierzchniowej (LHS), takich jak polietylen, polipropylen. Dzięki silnemu wiązaniu kleju do podłoża niemożliwe jest zerwanie etykiety w całości i powtórne przyklejenie. Właściwości predysponują te folie do wykorzystania ich w charakterze plomb gwarancyjnych. Ponieważ folia ta nie przewodzi prądu elektrycznego znajduje szerokie zastosowanie przy plombowaniu podzespołów elektronicznych i części komputerowych.

e-1045
Folia winylowa, błyszcząca żółta z klejem akrylowym Folia elastyczna, nadaje się do klejenia na powierzchniach zakrzywionych i porowatych. Rekomendowana jest tam, gdzie wymagana jest bardzo duża trwałość połączona z doskonałą siłą przylegania do powierzchni. Folia ta jest odporna na warunki atmosferyczne, promienie UV i wiele rozpuszczalników, pozostając wymiarowo niezmienną. Trwałość etykiety przy stosowaniu na zewnątrz przynajmniej 5 lat, wewnątrz praktycznie nieograniczony. Niezwykle silny klej wykazuje bardzo dobrą przyczepność do większości materiałów, w tym malowanych powierzchni metalowych oraz tworzyw sztucznych o niskiej energii powierzchniowej (LHS), takich jak polietylen, polipropylen. Dzięki silnemu wiązaniu kleju do podłoża niemożliwe jest zerwanie etykiety w całości i powtórne przyklejenie. Właściwości predysponują te folie do wykorzystania ich w charakterze plomb gwarancyjnych. Ponieważ folia ta nie przewodzi prądu elektrycznego znajduje szerokie zastosowanie przy plombowaniu podzespołów elektronicznych i części komputerowych.

e-1005
Folia winylowa, matowa srebrna z klejem akrylowym Folia elastyczna, nadaje się do klejenia na powierzchniach zakrzywionych i porowatych. Rekomendowana jest tam, gdzie wymagana jest bardzo duża trwałość połączona z doskonałą siłą przylegania do powierzchni. Folia ta jest odporna na warunki atmosferyczne, promienie UV i wiele rozpuszczalników, pozostając wymiarowo niezmienną. Trwałość etykiety przy stosowaniu na zewnątrz przynajmniej 5 lat, wewnątrz praktycznie nieograniczony. Niezwykle silny klej wykazuje bardzo dobrą przyczepność do większości materiałów, w tym malowanych powierzchni metalowych oraz tworzyw sztucznych o niskiej energii powierzchniowej (LHS), takich jak polietylen, polipropylen. Dzięki silnemu wiązaniu kleju do podłoża niemożliwe jest zerwanie etykiety w całości i powtórne przyklejenie. Właściwości predysponują te folie do wykorzystania ich w charakterze plomb gwarancyjnych.

e-1006 VOID
Folia poliestrowa, błyszcząca srebrna z klejem akrylowym. Specjalistyczna folia plombowa nadaje się do przyklejania na powierzchniach płaskich i lekko zakrzywionych oraz na łączeniach różnych elementów. Mocny klej akrylowy pozwala na klejenie etykiet na różnorodnych powierzchniach. Przy próbie zerwania etykieta ulega uszkodzeniu - na etykiecie oraz na klejonej powierzchni pojawia się napis VOID. To charakterystyczne rozwarstwienie etykiety uniemożliwia ponowne jej przyklejenie. Z powodu przewodzenia prądu elektrycznego folia ta nie nadaje się do stosowania na obwodach drukowanych, elementach elektronicznych itp.
UWAGA: Próby na zrywanie wykonywać po 24 godzinach od momentu naklejenia etykiety.

e-1067 VOID
Folia poliestrowa, błyszcząca biała z klejem akrylowym. Specjalistyczna folia plombowa nadaje się do przyklejania na powierzchniach płaskich i lekko zakrzywionych oraz na łączeniach różnych elementów. Mocny klej akrylowy pozwala na klejenie etykiet na różnorodnych powierzchniach. Przy próbie zerwania etykieta ulega uszkodzeniu - na etykiecie oraz na klejonej powierzchni pojawia się napis VOID. To charakterystyczne rozwarstwienie etykiety uniemożliwia ponowne jej przyklejenie. Z powodu przewodzenia prądu elektrycznego folia ta nie nadaje się do stosowania na obwodach drukowanych, elementach elektronicznych itp.
UWAGA: Próby na zrywanie wykonywać po 24 godzinach od momentu naklejenia etykiety

e-1007
Folia winylowa, matowa biała z klejem akrylowym. Folia przeznaczona jest klejenia na sztywnych i półsztywnych powierzchniach. Etykiety charakteryzują się dobrą odporności na chemikalia oraz promieniowanie UV. Klej akrylowy umożliwia przyklejanie etykiet do różnych materiałów. Ten silny klej nie daje możliwości odklejenia etykiety od powierzchni, na którą została przyklejona. Przy próbie zerwania folia pęka i kruszy się na drobne kawałki.

e-1008
Folia akrylowa, matowa biała z klejem akrylowym. Etykiety akrylowe są odporne na działanie wysokich temperatur (do 300°C) i promieniowanie UV. Są idealne do znakowania obwodów drukowanych. Biała, matowa powierzchnia etykiety zapewnia duży kontrast, co ułatwia czytanie kodów kreskowych nawet z dużej odległości. Uniwersalny klej akrylowy umożliwia klejenie etykiet do różnorodnych powierzchni, włączając powierzchnie porowate, powierzchnie lakierowane proszkowo i zatłuszczone, zakrzywione, plastikowe i metalowe. Jest odporny na wysokie temperatury i chemikalia.

e-1009
Folia poliestrowa, błyszcząca biała z klejem akrylowym. Folia poliestrowa jest odporna na ścieranie, wysokie temperatury, środki chemiczne i wilgoć. Mocny klej umożliwia przyklejanie etykiet do materiałów o wysokiej energii powierzchniowej. Klej jest odporny na promieniowanie UV.

e-1010
Folia poliestrowa, błyszcząca srebrna z klejem akrylowym Folia Retro-Reflective przeznaczona jest do oznaczeń półek i regałów w magazynach wysokiego składowania. Specjalna odblaskowa powierzchnia etykiety umożliwia odczytywanie kodów kreskowych z dużej odległości. Do odczytu zalecane są czytniki dalekiego zasiągu (long range).

e-1060p STOP
Folia polietylenowa, matowa fioletowa z klejem akrylowym. Folia zabezpieczająca PURPLE STOP, której nie można oderwać i ponowne przykleić. Podczas odrywania na etykiecie oraz na powierzchni, na której była naklejona pojawia się napis STOP. Fioletowa etykieta zabezpieczająca jest dobrze widoczna, nawet z większej odległości. Informuje, że miejsce czy towar jest zaplombowane. Etykiety PURPLE STOP mogą być przyklejane na rożne powierzchnie, takie jak: karton, folia termokurczliwa, tworzywa sztuczne, metale.

e-1060r STOP
Folia polietylenowa, matowa fioletowa z klejem łatwoodlepnym Folia zabezpieczająca PURPLE STOP, której nie można oderwać i ponowne przykleić. Podczas odrywania na etykiecie pojawia się różowy napis STOP ale nie zostawia śladów kleju na powierzchni na której była naklejona. Fioletowa etykieta zabezpieczająca jest dobrze widoczna, nawet z większej odległości. Informuje, że miejsce czy towar jest zaplombowane. Etykiety PURPLE STOP mogą być przyklejane na różne powierzchnie, takie jak: karton, folia termokurczliwa, tworzywa sztuczne, metale.

e-4003
Folia poliestrowa, matowa srebrna z klejem akrylowym. Matowa powłoka chroni przed ścieraniem, chemikaliami, wilgocią i umożliwia stosowanie folii w szerokim zakresie temperatur. Po dotknięciu etykiety nie pozostają popalcowane ślady na jej powierzchni. Klej akrylowy odporny na wysokie i niskie temperatury, wodę i promieniowanie UV wykazuje doskonałą przyczepność do różnych powierzchni.

e-4004 VOID
Folia poliestrowa, matowa srebrna z klejem akrylowym Specjalistyczna folia plombowa przeznaczona do przyklejania na powierzchnie płaskie i lekko zakrzywione. Przy próbie zerwania etykieta ulega uszkodzeniu - na etykiecie oraz na klejonej powierzchni pojawia się napis VOID. To charakterystyczne rozwarstwienie etykiety uniemożliwia ponowne jej przyklejenie. Klej akrylowy odporny na wysokie i niskie temperatury, wodę i promieniowanie UV wykazuje doskonałą przyczepność do różnych powierzchni.
UWAGA: Próby na zrywanie wykonywać po 24 godzinach od momentu naklejenia etykiety.