Strona > Etykiety, wszywki, przywieszki > Etykiety papierowe

Etykiety papierowe

W naszej ofercie znajdziecie Państwo etykiety do wszystkich typów drukarek i aplikatorów etykiet dostępnych na polskim rynku, do znakowania we wszystkich gałęziach przemysłu. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów, etykiety czyste w różnych kolorach, wstępnie zadrukowane oraz typowo produktowe z zadrukiem w pełnym kolorze.

ETYKIETY PAPIEROWE - TERMOTRANSFEROWE
Czyste lub wstępnie zadrukowane etykiety wykonane z papieru matowego lub półbłyszczącego, stosowane są do naniesienia nadruku w termotransferowych drukarkach etykiet. Nadruk na etykietę nanoszony jest za pomocą odpowiedniej taśmy barwiącej (ribbonu). Najpopularniejszym i niedrogim rozwiązaniem jest papier półbłyszczący, zapewniający bardzo dobrą jakość zadruku. Etykiety wykonane z papieru błyszczącego charakteryzują się wysoką gładkością i połyskiem powierzchni. Drukowanie także odbywa się za pomocą termotransferowej taśmy barwiącej (zalecana wosk-żywica). Etykieta wykonana z papieru błyszczącego zapewnia bardzo dobrą, wyróżniającą się kontrastem, jakość nadruku.

Wszystkie te etykiety mogą zostać dostarczone Państwu w wersji "czystej" - bez zadruku, z zadrukiem wstępnym (naniesione stałe oznaczenia: np. logo firmy, dane teleadresowe, itp.), lub jako kolorowa etykieta produktowa.

ETYKIETY PAPIEROWE - TERMICZNE
Etykiety termiczne wykorzystywane są w drukarkach termicznych. Tego typu drukarki nie wymagają użycia taśmy barwiącej. Zadruk etykiety odbywa się pod wpływem wydzielanego przez głowicę termiczną ciepła - w wyniku zachodzącej reakcji chemicznej powstaje czarny nadruk na etykiecie. Etykiety termiczne stosuje się tam, gdzie nie jest wymagana długa trwałość nadruku (np. produkty spożywcze z krótkim terminem przydatności do spożycia, etykiety transportowe). Podstawowe rodzaje papieru dla tego typu etykiet to ECO - standardowy papier termiczny, oraz TOP - o zwiększonej odporności na zarysowania. Podobnie jak etykiety termotransferowe mogą one zostać wykonane zarówno w wersji czystej jak i ze wstępnym zadrukiem.

PRZY ETYKIETACH PAPIEROWYCH OFERUJEMY TRZY PODSTAWOWE RODZAJE KLEJU:

  • STANDARDOWY - mocny klej akrylowy o wszechstronnym zastosowaniu.
  • ODLEPNY/ŁATWO USUWALNY - klej akrylowy o małej sile przylegania, nie zostawia brudnej powierzchni
    po zerwaniu etykiety.
  • SILNY/MOCNY - mocny klej kauczukowy, zapewnia silne wiązanie nawet w przypadku materiałów o bardzo złej przyczepności. Nadaje się również do stosowania w warunkach chłodniczych lub w przypadku narażenia aplikacji na ekstremalne warunki atmosferyczne.