Strona > Etykiety, wszywki, przywieszki > Etykiety foliowe

Etykiety foliowe

Etykiety foliowe najczęściej stosowane są na zewnątrz pomieszczeń - tam gdzie silny jest wpływ czynników atmosferycznych (opady, zmienne temperatury), oraz w środowiskach agresywnych (wilgoć, wahania temperatur, środki chemiczne, grzyby i pleśnie). Stosowane do oznaczania środków trwałych i inwentarza zapewniają wytrzymałość i trwałość aplikacji przez wiele lat. Zastosowanie odpowiednich etykiet foliowych zapewnia estetyczny wygląd.

W zależności od zastosowanej folii, surowiec albo ułatwia ich odklejenie (np. z pojemników wielokrotnego użytku na chemikalia) albo uniemożliwia zerwanie i powtórne naklejenie bez zniszczenia samej etykiety (folie zabezpieczające - specjalnego przeznaczenia - "Tabliczki znamionowe i plomby gwarancyjne"). Oprócz typowych zastosowań jako etykiety produktowe, często wykorzystywane są w przemyśle elektronicznym i elektromechanicznym, samochodowym, logistyce i długotrwałym magazynowaniu. Zastosowane kleje pozwalają na etykietowanie powierzchni różnego rodzaju - wykonanych z tworzyw sztucznych, różnych metali, szkła.

Folia PCV:
Wytrzymałość na temperaturę: od -20 °C do +80 °C.
Zastosowanie: Etykiety do użytku wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, gwarantują trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Stosowane do produkcji etykiet na butelki z tworzyw sztucznych na kosmetyki, produkty chemii gospodarczej oraz oleje silnikowe.

Folia Polipropylenowa:
Wytrzymałość na temperaturę: od -20 °C do +80 °C
Zastosowanie: Surowiec do wykonywanie etykiet na pojemniki z tworzyw sztucznych. Popularna w przemyśle spożywczym, jest również cenionym tworzywem w sektorze reklamy (naklejki). Ograniczona elastyczność polipropylenu powoduje, że należy uważać przy nierównych powierzchniach lub przy opakowaniach zgniatanych.

Folia Polietylenowa:
Wytrzymałość na temperaturę: od -20 °C do +100 °C
Zastosowanie: Najczęściej stosowana do etykiet na artykuły kosmetyczne i chemiczne. Elastyczna i giętka, dzięki czemu może być stosowana na giętkie pojemniki, foliowe torebki itp. Etykiety z folii PE stosowane są wszędzie tam, gdzie względy ochrony środowiska nie pozwalają na użycie folii PCV.